Eğer deneyimlediyseniz, taşınma sürecinde aklınıza bazı soruların geldiğini hatırlarsınız. Peki sorularınıza cevaplar bulabilmiş miydiniz? Daha önce bu konuda bir deneyim yaşamadıysanız da merak etmeyin. Bursa evden eve nakliyat firmaları olarak, taşınma hususunda aklınıza gelebilecek bütün soruları cevaplamaya devam edeceğiz. Cevaplayacağımız konular hem Bursa evden eve taşımacılık hem de şehir dışı hizmetlerini kapsayacak nitelikte olacak. Önceki yazımızda bu konuda ki iki adet soru işaretine açıklık getirmiştik. Bu yazımızda da en çok sorulan sorulardan bazıları ile devam edelim.

Taşınmak İçin En Uygun Gün Hangisi?

Hem Bursa evden eve nakliyat hem de şehir dışı ve farklı birçok bölgeye taşımacılık yapan bir firma olarak, gün seçiminde esnek olabiliyorsanız kesinlikle hafta içini tercih etmenizi öneririz. Nede? Çünkü; hafta sonları nakliye şirketlerinin en yoğun olduğu zaman dilimleridir. Bu günlerde adeta yığılma olur. Hem daha nokta atışı hizmet alabilmeniz hem de bir nebze de olsa daha az ücret ödeme olanağı yakalayabilmeniz için hafta sonu taşınmanızı önermiyoruz. Tabi gün seçimi konusunda esneklik payınız varsa.

Nakliye Firmaları Taşınmaya İlaveten Başka Ne Hizmetler Sağlar?

Bu sorunun cevabı tercihlerinize göre değişebilir. Mesela mobilyaların sökülmeden taşınması mümkünse bütün halinde taşınır fakat siz ille de söküp taşıyalım derseniz, nakliye hizmeti sunan firmanın mobilyalarınızın demontaj ve tekrar montajını yapması gerekir.

Bunun dışında kendiniz yapmayı tercih etmiyorsanız, küçük mutfak eşyaları ve kolilenmesi gereken diğer tüm küçük eşyalar da dahil, evdeki bütün eşyaların zarar görmeyecek şekilde paketlemesini yapmaları gerekir.

Nakliye firmalarının, yeni adresinize indirilecek olan eşyalarınızın paketlerini eşyalarınıza zarar vermeden açmaları ve eşyaları dilediğiniz noktaya dilediğiniz şekilde yerleştirmeleri gerekir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.